Saborski zastupnik iz Možemo Damir Bakić u Saboru je predložio povećanje mirovina branitelja koji su nakon rata nastavili raditi – u prosjeku za 20%. Traže da se njihov dvostruki doprinos – obrana Hrvatske u ratu i radni staž u miru – više vrednuje. U tu svrhu pokrenuli su I potpisivanje peticije kako bi se izvršio pritisak na HDZ i DP da podrže prijedlog izmjena zakona, kada dođe na dnevni red Sabora krajem travnja.
-Iako se za sve te mirovine često tvrdi da su visoke, oni branitelji koji su nakon Domovinskog rata nastavili raditi i zatim otišli u redovnu mirovinu imaju mirovinu koja je u prosjeku MANJA od prosječne mirovine opće populacije. Naime, prosječna mirovina branitelja u redovnoj mirovini je 635 eura, dok je prosječna mirovina opće populacije, umirovljene po Zakonu o mirovinskom osiguranju – 638 eura. I sve to unatoč tome što ti branitelji imaju gotovo isti prosječni radni staž, 31 godinu, kao i ostali umirovljenici, navodi u obrazloženu Bakić, koji poziva sve da potpišu peticiju, jer oni koji su se vratili na svoja radna mjesta nakon što su branili Hrvatsku to zaslužuju.
Kako navodi Bakić stranka Možemo kontinuirano zagovara povećanje SVIH mirovina određenih prema Zakonu o mirovinskom osiguranju. Tako smo predložili sustavno povećanje tih mirovina za 10 posto POVRH godišnjih usklađivanja s rastom cijena.
Foto: Možemo


Koji CRVENI PROZIRNI SPIN 🤮🤮🤮🤮