Joško Gvardiol u Zagrebu već počeo s laganim treninzima

Joško Gvardiol početkom godine doživio je tešku ozljedu koja je dovela u pitanje čak i njegov nastup na Svjetskom prvenstvu, no najnovije vijesti donose optimizam – njegov oporavak ide bolje nego što se očekivalo.

Hrvatski branič ozlijedio se u derbiju Manchester Cityja i Chelseaja, a u prvi trenutak nije se činilo da je riječ o ozbiljnijem problemu.

Ipak, detaljne pretrage pokazale su prijelom tibije desne noge, zbog čega je morao na operaciju. U tom trenutku pojavile su se i bojazni da bi mogao propustiti Mundijal.

No, situacija se razvija u pozitivnom smjeru. Prema posljednjim informacijama, Gvardiol bi se već sljedećeg mjeseca mogao vratiti treninzima s momčadi.

Trenutačno trenira individualno u Zagrebu, a snimka koja se pojavila na društvenim mrežama posebno je razveselila navijače – Gvardiol je već počeo trčati i, što je najvažnije, nema većih poteškoća u oporavku.

Engleski mediji navode da bi početkom svibnja mogao ponovno trenirati s ostatkom ekipe, a postoji i mogućnost da zaigra u završnici sezone ako bude potpuno spreman.

To bi mu omogućilo da uhvati natjecateljski ritam uoči Svjetskog prvenstva.

Prema pisanju Telegrapha, Gvardiol bi se mogao vratiti u utakmicama protiv Bournemoutha i Aston Ville, koje Manchester City igra 17. i 24. svibnja.

Ovakav razvoj situacije svakako raduje izbornika Zlatka Dalića, s obzirom na to da je Gvardiol jedan od ključnih igrača hrvatske reprezentacije.

Nakon završetka klupske sezone, trebao bi se priključiti reprezentaciji i započeti pripreme za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska će prije početka turnira odigrati i dvije pripremne utakmice, koje će Gvardiolu poslužiti za povratak u punu formu, ali i stručnom stožeru za procjenu njegove spremnosti.

Foto: Facebook

Ostavi komentar

Discover more from Croglobal

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading