Aleksandar Vučić predstavio je javnosti robote Milutina i Dragutina, koje je opisao kao “srpske robote” odjevene u narodnu nošnju i sa šajkačama na glavi. Kako je rekao, roboti su programirani da plešu tradicionalno kolo Moravac, a tom prilikom pozvao je građane na skup vladajućeg režima 27. lipnja ispred Narodne skupštine u Beogradu.
Vučić je robote, gotovo iste kakvi su ga nedavno dočekali u Kini, predstavio kao svoje prijatelje, ustvrdivši da moravac plešu “čak i bolje” od njega. “Poštovani građani, ovo su Milutin i Dragutin, moja dva prijatelja. Naši, srpski roboti. Sve je tu: nošnja, šajkača i moravac, koji plešu mogo bolje od mene”, rekao je Vučić, a prenosi Index.hr.
Nakon toga je i sam “pokušao zaplesati” s njima, pa se, kao, našalio na vlastiti račun: “Ništa mi ne ide.”
Teško je zapravo opisati kakvu razinu susramlja izaziva cijeli video pa je najbolje da ga sami pogledate. Predsjednik Srbije koji bi sada htio (opet) prijeći na funkciju premijera u pokušaju da nastavi vladati Srbijom, pritisnut prosvjedima i studentskim inicijativa koje su započele nakon tragičnog pada nadstrešnice u Novom Sadu, najavio je da će se i roboti pojaviti na skupu zakazanom za 27. lipnja u 18 sati.
Izjavio je kako je cilj okupljanja promicanje zajedništva, očuvanje tradicije i izgradnja “moderne Srbije”.
“Posebno pozivam mlade jer vi ste ti koji trebate voditi zemlju u budućnosti”, poručio je, dodavši da je potrebno jačati jedinstvo i međusobno poštovanje, kao i “poštovanje prema starijima”.
Na kraju je naglasio: “Ne smijemo dijeliti zemlju. Naša Srbija mora biti moderna zemlja, ali i zemlja koja čuva svoju tradiciju.”
Foto. Screenshot

